8. Osvícení

30.04.2013 21:57

Co je to osvícení? Co znamená stav kosmického vědomí, konečného uvědomění nazývaného různě - osvícení, nirvána, satori, sámadhí, osobní realizace, extáze, spása, nanebestoupení, jednotné vědomí, prázdnota a mnoho dalších označení podle různých náboženství? Je to cíl života, konečná meta každého jednotlivce. Přichází, když jednotlivec překoná klamavé přesvědčení o oddělenosti od univerzálního bytí, ze kterého vzešel před velmi dlouhou dobou. Duchovní rozvoj směrem k němu existuje už po věky, ale konečný vzestup Ducha se podaří až v určitý čas.


Jak dosáhnout úspěchu?

Jak může obyčejný člověk postoupit z normálních podmínek až k osvícení? Nejsnazší cestou k dosažení tohoto konečného cíle je následovat cestu těch, kdo již došli tak daleko. Mudrcové, svatí a pokročilí mistři všech dob již nalezli tu cestu - někdy jen vlastním úsilím, ale častěji následováním psaných nebo vyslovených pokynů předchozích učitelů či guruů. Osvícený mistr vidí tento velkolepý cíl a pobízí ostatní, aby dosáhli nesmírného pokladu, který je v dosahu každého upřímného hledajícího. Odhalují cestu, varují před nebezpečími, nabízí povzbuzení a vysvětlují způsoby jak pokročit na cestě.

Zkratka pomocí přímého vedení žijícího osvíceného mistra (vzácný případ velkého štěstí) - není lepší cesty než číst životopisy svatých a věnovat velkou pozornost jejich slovům. Tyto mocné bytosti jsou ostražité - sledují hledače, jsou připraveni pomoci a odstraňovat překážky na cestě všem, kteří touží po vyšším duchovním životě.

Čtěte jejich příběhy. Uchopte jejich pomocnou ruku. Vytvořte to jemné spojení vašeho vědomí s nimi. Jejich fotografie jsou plné energie; jejich slova velmi návodná, jejich příběhy nasáklé esencí osvícení. Meditujte o jejich skutcích a přiblížíte se jejich jemné dokonalosti.

Prožíváme zvláštní dobu, ve které je duchovní vývoj ohromně zrychlován. Mocné bytosti skryté pod závojem pracují pro všechny, kteří vědomě spolupracují při změně naší Země a vedou nás k úplně novému druhu lidských schopností. Nikdy dříve nebylo dokonce i malé úsilí na duchovní cestě tak bohatě odměňováno. Nepropásněte tak vzácnou příležitost - nemusí se hned tak opakovat. Jak je řečeno v upanišádách: "Povstaňte! Vzbuďte se!" Tímto velkým dnem se slib stane tou skutečností, kterou jste a připojíte se k armádě světlonošů, kteří přetvoří planetu.


(Přeloženo z www.cosmicharmony.com/index.htm#)