Autor o sobě

20.04.2013 14:47

Jsem človíček střední generace - ročník 1956. Dostalo se mi VŠ vzdělání technického směru a už více než 17 let jsem zaměstnán jako programátor. Abych vyrovnal toto jednostranné zatížení těla i mysli, věnuji se od roku 1988 józe. K jejímu každodennímu praktikování jsem se však dopracoval, až když jsem se stal v roce 2001 instruktorem. Od té doby beru tuto činnost přece jen trochu zodpovědněji. Moje působení v roli instruktora mi připomíná praktické naplnění známé zásady "pokud se chceš sám něčemu naučit, začni to učit ostatní".

Nevím, jestli to bývá časté, ale už nějakou dobu před dosažením věku 50 let jsem se pokoušel udělat si jasno v jedné zásadní otázce: "Jaký je asi smysl našeho života?". Vyšlo mi z toho hlavně to, že se chci zaměřit především na duchovní stránky žití a na prospěšnost ostatním lidem. Napadlo mě, že vhodným prostředkem na cestě k tomuto cíli by mohlo být i to, co mě baví: tvorba WEBových stránek, na které umístím své studijní poznámky a překlady článků s tématikou blízkou k józe, ezoterické filozofii a péči o zdraví.

Moje snahy poučovat ostatní tak už trvají několik let - začínám si ale pomalu i sám uvědomovat, že už je to podobné mentálnímu postižení, které lze dost často pozorovat i u dalších příslušníků mé generace. Stále častěji si tedy začínám připomínat, že bych měl pracovat hlavně sám na sobě. Dnešní doba je charakteristická záplavou dostupných informací všeho druhu - nejtěžší už není informace najít, ale zorientovat se v jejich množství a umět je vyhodnocovat. Moje stránky jsou vlastně archivem, ke kterému se ještě sám potřebuji několikrát vrátit.
Přeji každému, kdo se bude pokoušet prokousat tímto labyrintem, aby na mých stránkách našel pro sebe něco užitečného a dokázal to i aplikovat v praktickém životě - bez toho by to všechno tady byla jen prázdná slova...

VaP


PS:
jako obyčejný živáček budu mít sotva pro někoho význam - proto si svou identitu nechávám pro sebe. Pokud by ale někdo měl neodolatelnou potřebu mi cokoliv sdělit, je možné k tomu využít návštěvní knihu, která je k dispozici na stránkách mého dalšího projektu CESTA ZA OBZOR.